Etkili Diyet Yapma Önerileri

ETKİLİ DİYET YAPMA ÖNERİLERİ

Diyet yaparken daha etkili sonuçlar alabilmek için bazı altın tüyolar vardır. Bunlardan ilki sabah güne erken başlamaktır. Sabah uyanınca bir bardak limonlu su içmek faydalı olacaktır. Kahvaltıda ise bir tane kaynamış yumurta gün içerisinde tok tutan bir seçenektir. Ayrıca çok fazla tuz kullanmamak gerekmektedir. Tuz kullanımı vücutta ödem yapacağından dolayı kilo vermeyi zorlaştırmaktadır. Ayrıca şeker un ve yağ kullanımını da ciddi ölçülerde kısmak gerekmektedir. Bu maddelerin kullanılması diyet yapılsa dahi kilo vermeyi zorlaştıracaktır.

Ayrıca hep yapılan hatalardan birisi de sabah aç karna meyve gibi şeker içeren gıdalar tüketmektir. Gece boyunca uyku sırasında kan şekeri epey miktarda düşmektedir. Sabah uyandıktan sonra ise şekerli gıda tüketmek kan şekerini birden bire yükseltmektedir. Bu sebepten dolayı kan şekeri hızlı bir şekilde yükseldiği için hızlı bir şekilde de düşmeye sebep olmaktadır. Hızlı düşen kan şekeri de çabuk acıkmaya sebep olacaktır. Bu açlık krizini yaşamamak için sabah aç karna şekerli yiyecekler tüketilmemelidir. Meyve de içerisinde şeker bulunduğundan dolayı kan şekerini yükseltmektedir. Bu yüzden meyveyi ara öğünlerde tüketmek gerekmektedir. Sabah aç karna yenilmemesi gerekmektedir. Bu durumda sabah içilen taze sıkılmış meyve suları da tehlikelidir. Özellikle portakal suyu diyet yaparken tüketilmemelidir. Zaten meyveyi posa ile tüketmek daha faydalı olacaktır. Bu posa sindirim sistemine faydalı da olacaktır.

Diyet yaparken her gün tüketilmesi gereken ve etkili sonuçlar veren bir şey de yeşil çaydır. Yeşil çay hem sindirim sistemine yardımcı olurken hem de yağ yakılmasını hızlandırır. Ayrıca yeşil çay besinlerin emilimini oldukça hızlandırır. Açlık krizlerinde yenilen bir avuç beyaz kavrulmamış leblebi yemek de zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Bu anlarda yenilen besinlere çok dikkat etmek gerekmektedir. Bu kriz anlarında salatalık yemek, bir elma yemek veya galeta tüketmek faydalı olacaktır. Bu anları küçük atıştırmalıklar ile atlattıktan sonra diyetimiz hem bozulmamış olacak hem de kan şekerinin dengede kalması sağlanacaktır. Aksam saatleri ise süt yoğurt ürünleri tüketmek rahat bir uyku uyumayı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir