OKALİPTÜS İLE ZAYIFLAMA

OKALİPTÜS İLE ZAYIFLAMA

Okaliptüs bitkisi çok yaygın olmadığından çok fazla duyulmamıştır. Ülkemizde yetişmemesine rağmen kurutulmuş halde yapraklarını bulmak mümkündür. Bu bitki zayıflamaya yardımcı olmakla birlikte birçok sağlık problemine çözüm sunmaktadır. Okaliptüs diyeti ile zayıflamak için mutlaka diyet sırasında haftada en az üç gün olmak üzere spor yapılması da önerilmektedir. Sabahları uyandıktan sonra bir bardak ılık su içtikten sonra sıcak su ile kaynatılmış olan okaliptüs çayı içilmesi önerilir. Bu çayı hem sabah hem de gece olmak üzere günde iki kez tüketmek gerekmektedir. Sabah içilen okaliptüs çayı metabolizmanın gün içerisinde daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Gece yatmadan önce içildiğinde de yine yağ yakılmasını hızlandırır.

Kilo almanın en önemli sebeplerinden biri olan sindirim sisteminin çalışmamasını okaliptüs çayı içerek önlemek mümkündür. Okaliptüs çayı içildiği zaman sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Bu sayede daha kolay kilo verilebilmektedir. Ancak sadece çaya güvenerek kilo vermeyi beklemek mantıksız olacaktır. Bu çay tüketildiği sırada mutlaka sıkı bir diyetin de yapılması gerekmektedir. Yağlı ve ağır yemeklerden kızartmalardan mutlaka uzak durulması şarttır. Ayrıca şekerli yiyeceklerin ve unlu mamullerin yenmemesi gerekir. Bunlar yerine daha doğal besinler yenilmesi gerekmektedir. Meyve ve sebze tüketimini arttırmak zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Okaliptüs çayı mutlaka her gün taze olarak demlenmelidir. Beş ya da altı yaprak okaliptüs çayını iki bardak sıcak su ile demlemek gerekmektedir. Ancak bu sırada karışımı kaynatmamak onun yerine sıcak suya yaprakları atarak ağzı kapalı bir şekilde beş on dakika demlemeye bırakmak önemlidir. Çünkü bu çayı kaynatmak besin değerlerinin ölmesine sebep olmaktadır. On dakika bekletip süzdürüldükten sonra sabah ve akşam olmak üzere günde iki fincan içilen bu çay beklenen etkiyi gösterecektir. Bu sayede hem sağlıklı hem de kalıcı zayıflama mümkündür. Yine tavsiye edilen ise çay ile birlikte mutlaka yenilenlere dikkat etmek ve haftada en az üç gün spor yapmaktır. Çayı içerken kışın günde iki litre yazın ise üç litre kadar su içmek çayın zayıflatma etkisini arttırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir