SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo makale sayısı ile doğru oranlarda yükselen bir grafik çıkarmaktadır. Makalelerin özellikleri, özgünlüğü, sayısı kullanıcıya hitap eden şeyler SEO için en önemli kriterler arasındadır.  Sosyal medya oldukça geliştiği için SEO kullanımı azalmaya başladı. Googlenin yapığı hamle sayesinde SEO ile sosyal medya arasındaki rekabet devam ediyor. Hiç yoktan durum Google için öyle görünüyor. Büyük düşünen iş adamlarının stratejileri ziyaretçi ye paralı reklamlar sunmak ve arama motorlarında yüksek sıralara çıkmak daha sonrasında sosyal medya kullanarak takipçi çekmek için uğraşırlar. Bu sebepten dolayı SEO çok önem gören bir konu gelecek yıllarda da bu böyle devam edecektir. Google son güncellemesinden daha önce kaliteli backlink sahibi olan google de en ilk sıraya çıkıyordu. Google Panda güncellemesini yaptıktan sonra site içeriği backlink kadar önemli olmaya başladı.

 SEO uyumlu nasıl makale hazırlarım derseniz.

Önemli bir bilgi: Web site kurarken makale eklemeye başlamadan önce mutlaka kelime analizi yapmalısınız. Doğru anahtar kelimeyi belirlemeli o anahtar üzerinden çalışmalar yapmalısınız.

Şundan size bahsetmek istiyorum. İnternet üzerinden kurduğunuz projelerin başarısı googleye tek olarak bağlı ise aklınızdan çıkarmamanız gereken googleye bir web yazılımı olarak bakmamanız. Googlenin eşi benzeri bulunmamaktadır. Tekdir dünya üzerinde yoktur google mühendisleri sürekli güncelleme yapmaktadır. Arama motoru olarak sizi kullanıcıya doğru bilgi edinmenizi sağlar. Birazdan vereceğimiz kurallara uymadan önce makalenizin insanların yararına ve etkili olduğundan gerçekten emin olun. Neden derseniz çünkü google sadece verdiğimiz bilgideki verileri almıyor. Önceki verileri alıyor ve yenileri ile karşılaştırma yapıyor.

Uyumlu Makale Nasıl Yazılır Örneğin maddelerin biri şu şekilde Makalenizin içeriği en az 300 kelime olmalıdır. Googlenin uzun süreli araştırmalar yapması sonucu insanlar için yararlı makale en az 300 kelime olmalıdır. Bir diğer şey ise bir kullanıcı sitede 3 dakikadan daha az kalıyor ise sitenizden yararlanmadığını belirtmektedir.  Bu sebepten dolayı makaleleri düzgün ve 300 kelimenin altına düşmeden hazırlatmalı ve kullanıcılarınızı memnun etmelisiniz daha sorasın da google kendiliğinden memnun olacak ve sizi de memnun edeceğinden emin olabilirsiniz.

Seo Uyumlu makaleyi bu şekildeki gibi hazırlayacaksınız.

Başlık Kısmı
Başlık Anahtar Kelimeyi İçermeli
Başlık Anahtar Kelime ile Başlamalı
Başlık En Az 3 Kelimeden Oluşmalı
Başlık En Fazla 66 Karakterden Oluşmalı

Bağlantılar ( Url Kısmı )
Url Anahtar Kelimeyi İçermeli

Meta Kısmı
Açıklama Kısmı Anahtar Kelimeyi İçermeli
Açıklama Kısmı En Fazla 160 Karakter Olmalıdır
Açıklama Kısmı Anahtar Kelime ile Başlamalıdır
Etiketler Anahtar Kelimeyi İçermelidir

Makale içi Başlık Kısmı
Anahtar Kelime H1 Etiketi ile Kullanılmalıdır
H1 Etiketi Anahtar Kelime il Başlamalıdır
Anahtar Kelime H2 Etiketi ile Kullanılmalıdır
Anahtar Kelime H3 Etiketi ile Kullanılmalıdır

İçerik Kısmı
İçerik En Az 300 Kelime Olmalıdır.
İçerikte ki Anahtar Kelime Oranı 4.0-5.5% Olmalıdır
Anahtar Kelime İçeriğin İlk 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalıdır.
İçeriğin Görsellerinden En Az 1’inin Alt Etiketi Anahtar Kelime Olmalıdır
Anahtar Kelime Kalın, İtalik ve Altı çizili olarak İçerikte Yer Almalıdır.
İçerikte Anahtar Kelime ile Linklenen Bir Giriş birde Çıkış Linki Olmalıdır.
Anahtar Kelime İçeriğin Son 50-100 Kelimesi Arasında Bulunmalıdır.

Sizlere verdiğimiz bu bilgiler ile ziyaretçilerinizin yararlanması ve bu şemaya göre makale hazırlamaya gayret görmesini bekliyoruz.  Bu maddeler içeriğin düzenli ve güzel görünmesini sağlıyor ve birde kullanıcının okurken sıkılmamasını sağlıyor. Uyumlu Makale Nasıl Yazılır konusu hakkında bilgi verdiğimizi düşünüyoruz. İnşallah sizde SEO kurallarına uyarak sitenizi yüksek sıralara çıkarırsınız.

Ek olaraktan wordpress tercih edenler için bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Makalenizi ekleme yaptığınız zaman kelimenizi eklentiye eklemelisiniz. Yukarıda yazdığımız tüm SEO kurallarını kontrol ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir