Yazı yazarak para kazanmak

Yazı yazarak para kazanmak

Kendine ek iş arayan ve yaptığı işi severek yapan en gerçekçi iş imkanları ve evinize ek olarak gelir getirebilirsiniz. Yazı yazarak para kazanmak okunduğunda zor görünse de işin içerisine girdiğinde baya zevkli ve hoşunuza gideceğini biliyorum. İhtiyaçtan bu işi yapacaksanız yapmanızı tavsiye etmiyorum. Fakat bu işi severek ve müşterileriniz ile memnuniyet sağlayarak yapacaksanız. Hiç beklemeden biriyle anlaşma yapın ve yazı yazarak para kazanmak gerçekten basit ve sizinde hoşunuza gidecektir. Peki yazılar nerelere yazılacak diye soracak olursanız size onunla ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

Blog yazarlığı: Yazı yazarak para kazanmak konusunda gerçekten istekliyseniz ilk olarak blog işleri ile başlayın. Kişisel bir blog açmak yerine insanlara yardımcı olacak bir blog bulmaya çalışın. Örnek verecek olursak bir ürün üzerine bir blog açarak insanlara o blog üzerinden ürün hakkında bilgiler verebilirsiniz. Veya yemek konusunda kendinize güveniniz var ise yemek blogu açarak insanlara yemek tarifleri sunabilirsiniz. Bu sayede yazı yazma kaliteniz artacak ve daha hızlı bir şekilde yazı yazmaya başlarsınız. Blog yazmaya başladığınız zaman o kadar çok gelir elde edeceğinizi düşünmeyin. Fakat oldukça fazla zaman ayırarak blogunuzu yükseltir reklam aracılığı ile yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Örnek verecek olursak google adsense affiliate satış ortaklığı kitaplar yazılımlar gibi direk satış yapılabilecek ürünler ile direk gelir elde edilebilir.

Yazarlık Freelance: En ideal iş imkanlarının bir tanesi yazarlıktır. İnternet üzerinden freelance yazarlık yapabilirseniz birçok iş yapabilirsiniz. Freelance yazarlık sayesinde esneklik kazanırsınız kendi programlarınızı yapabilir ve aynı zamanda hoşunuza şeyleri yapabilirsiniz. Gazeteci olmanıza gerek yok sadece yazarlık konusunda bilgili ve yetenekli olmanız sizin için yeterli olacaktır.

İş alıp başka bloglara yazı hazırlamak: Başka sitelere içerik hazırlayarak ta para kazanabilirsiniz. Makale yazma işinde en popüler ve en hızlı para kazanma yoludur. Site sahipleri ile anlaşabilir. İstediğin fiyatı belirtir teslimat konusunda anlaşırsınız. Sizden referans veya örnek makale isteyecektir. Daha önceden hazırladığınız makaleleri örnek olarak gösterir. Beğenir ise işi alır ve zamanında teslimat sağlarsın bu işin kuralında zamanında teslimat olmadığı zaman ikinci bir iş alamazsınız ve ücreti geri ödemeniz gerekebilir. O yüzden işinize önem vererek ve müşterinizi memnun etmek için elinizden geleni ben yapın.

Tekbrik kartı hazırlamak: Elinizde o özelliğiniz var ise güzel şiir ilginç yazılar yazma konusunda yetenekliyseniz bu işi de yapabilirsiniz. Yazı yazarak para kazanma yolları arasında en az tercih edilen yazı yazma türü budur.
Gazete ve dergiler için içerik hazırlamak: Günümüzde özellikle internetin patlama olayından sonra basılı yayın pazarı oldukça daralmaya başlamıştır. Olan her şeye rağmen ayakta durmaya çalışıyorlar ve yazar alımına ihtiyaçları vardır. Düşünürseniz eğitici parçalar , raporlar eleştiri yazıları veya uzman görüşlü yazılar yazmak konusunda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız. Deneyebilirsiniz.

Kurgu yazıları satışı: Bu iş hikayelerde tekli romanlara ve çocuk kitapları serilerine kadar değişmektedir. Fantastik gerginlik ve duygusallık istiyorsanız kurgu yazarlığını tercih etmelisiniz.

Profesyonel olarak yazı yazmak istiyorsanız kendinizi uzun süre boyunca bilgisayar başına koyun ve kafanıza gelen her kelimeyi yazın emin olun ki klavyeniz oldukça hızlanacak ve daha fazla makale yazabilecek işini yapacak parasını alacak birisi olun yazı yazarak para kazanmak inşaatta tuğla taşımaktan iyidir. Sizlere tavsiyem sevdiğiniz işten hiçbir zaman vazgeçmeyin Uzun süreli olarak yazarlık yapmayı tercih edin gerekirse bir yazarın yanında iş alın ve yanlışlarınızı aldığınız yazara düzelttirebilir paranızı yine alabilirsiniz. Sadece biraz yanında olduğunuz yazara komisyon bırakırsınız o kadar zor bir tarafı yok Türkçeyi kullanarak para kazanmaktan gurur duyuyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir