Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

Günümüzde saç dökülmesi sorunu oldukça sık yaşanmaktadır. Yaşam sıkıntısı ve saç yapısının güçsüz olması nedeniyle yaşanan bu sıkıntı karşısında kişinin görünümünde değişiklik olmaktadır. Bayanlara oranla erkeklerde daha sık yaşanan bu durum karşısında kellik sorunu ortaya çıkmaktadır. Pek çok farklı bölgede oluşabilecek olan kellik sorununa çözüm bulmak isteyenler için saç ekimi gelişmiş tıp alanında etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır. Dökülen saçların yerine yenisinin çıkma imkanı olmadığından mutlaka müdahale edilmesi gerekir. Kellik kişinin saçının ön kısmında veya orta kısmında oluşabilecek gibi yanlarda da oluşabilir. Bu durumda özellikle dökülmenin olduğu bölgenin boyutuna göre ekilecek kök miktarı da değişmektedir.

Alanında uzman olan doktor tarafından yapılacak kontrollerin ardından saç ekimi işlemi hastane koşullarında yapılması gerekir. Özellikle alınan sonuçlar ense bölümünde bulunan saç köklerinin daha güçlü olması nedeniyle bu bölgedeki saç köklerinin kullanılmasına imkan sağlamaktadır. Bunun için bütün kontrollerin yapılması ile alınan sonuçlara göre karar verilmektedir. Ekim işlemi öncesinde dökülme olan bölgede çizim yapılarak bu şekilde nasıl bir ekim yapılacağına karar verilmektedir. Tek tek köklerin ekilmesi sayesinde daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu uygulama sonrasında hastanın kafa kısmında şişlikler oluşabilir. Bu şişlikler bir süre sonra ineceği için hasta normal yaşantısına rahatlıkla devam edebilir. Saç köklerinin ekilmesi nedeni ile bu tarz sorunlar oluşabilir.

Saç dökülmesi sorunu yaşayan herkesin tercih edebileceği saç ekimi işlemi aynı gün içinde tamamlanmaktadır. Bu nedenle özellikle işinden geri kalmak istemeyenlerin zamanda sıkıntı yaşamadan kısa sürede yaptırabileceği bir uygulamadır. Fiyat seçenekleri ekilecek olan saç kökü sayısına ve hastane seçimine göre değişmektedir. Bu konuda doktor ile yapılacak görüşme sayesinde daha detaylı bilgi alınarak daha fiyat konusunda da bilgiye sahip olunabilir. Fiyatların değişmesi nedeni ile ekilecek olan sayıya göre işlem yapılmaktadır. Sayının değişmesi gür ve seyrek sonuçlar alınmasına neden olacağı için buna göre en doğru seçimin yapılması oldukça önemlidir. Saçlarda kellik sorunundan kesin çözüm için bu konuda daha etkili bir seçenek olarak ekim işlemi yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir