Saç Ekimi Hakkında Detaylar

Saç Ekimi Hakkında Detaylar

Saç dökülmesinden dolayı yaşanmakta olan saçların seyrekliğinin çözümü saçların ekilmesi operasyonundan geçmektedir. Saç ekimi saç dökümü yaşayan her erkeğe uygulanmaktadır. Erkek tipi saç dökülmeleri genetik bozukluk yaşamakta olan erkeklerde hormonlara bağlı bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Zaman içerisinde saçları besleyen hücreler ölmeye başlarlar. Bu sebepten dolayı da saçlar güçsüzleşmeye, daha sonraki safhada da büyümemeye ve son aşamasında dökülmeye başlarlar. Bu sorundan muzdarip olan kişilere en etkili yöntem saç ekiminin gerçekleştirilmesidir. Saç ekimi yapılması için yaştan çok saç dökülmesinin çeşidi belirleyici olmaktadır. Eğer saç derisi görünür bir durumda ise saç derisinin görünür olduğu bölgenin gerekenden yarısının altında olduğunu bizlere göstermektedir. Bu durumdan dolayı da saç ekimi tedavisine başlanabilmektedir.

Erkek tipi saç dökülmelerinde bir ömür boyu devam etmenin yanı sıra 40 yaşından sonra saç dökülmelerinde yavaşlama meydana gelmektedir. Bu yaşların altında saç ekimi yaptıran kişilerde saç ekimi tedavisi uygulandığı zaman saç dökülmelerinin devam edeceğini düşünürsek saç ekimi için gelen hastaların daha fazla seansa gereksinim duyacaklarını dikkate almalarında fayda bulunmaktadır. Saç ekimi işlemleri yaklaşık olarak 3 ila 5 saat arasında sürmektedir. Saç ekimi yaptıran kişi eğer çevresinde bu operasyonu yaptırdığını bilmelerini istemezler ise ortalama olarak on beş günlük bir zamana ihtiyaçları bulunmaktadır. Saç ekiminden sonra yaşanan saç derisinde oluşan kırmızı yaraya benzer kabuklar doğaldır. Saç ektirme eylemini yaptıran kişi bu kabuklardan kurtulması için 1 kez banyo yapması kafidir. Kabukların tamamen kaybolması süresi yedi ila on arasında olmaktadır. Diğer yandan yıkanma sonucunda kabukların dökülmesi esnasında ekilen saçların dökülme durumu da yaşanmaktadır. Yani saç ektiren kişi saç ekimi yaptırmadan ki durumuna dönmektedir. Bu aşamada korkulacak bir durum yoktur. Üç ay sürecek görünümde bir değişiklik olmama durumu 3 ay sonra tekrar çıkmaya başlamaktadır. Altı aydan sonraki her ay saç ektirme işini yaptıran kişilerde yüzde on oranında bir değişim olmaktadır. Saç ektiren kişi bir sene sonra ancak yeni saçlarına sahip olmaktadır.

Yeni bir saç ekimi metodu ortaya çıkana kadar bu yöntem en geçerli yöntem olarak devam edecektir. Yapılan çalışmalarda saç klonlanması yöntemi üzerinde durulmaktadır fakat bu yöntem henüz bir sonuca ulaşmamıştır. Zaman geçtikçe saç klonlanması yöntemi başarılı olursa sağlıklı bir saçlı deriden alınacak birkaç saç örneği laboratuvar ortamında üretilmesi sonucunda herhangi bir kısıtlama olmaksızın saç olmayan bölgeye saç ekimi gerçekleşebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir