Saç Ekimi Operasyonu ve Uygulanışı

Saç Ekimi Operasyonu ve Uygulanışı

Saç ekimi operasyonu başın iki yanından ve arka kısmından ya da cilt altından saçın dökülmeme yapısında bulunan saç köklerinin alınıp kişilerin istedikleri bölgelere nakledildiği cerrahi bir işlemdir. Saç ekimi operasyonları saç dökülmesi ya da kellik yaşayan bireyler için kalıcı çözümler getiren bir yöntemdir. İşlemin yapıldığı kişiler ömür boyu bu tarz sıkıntılarından kurtulmuş olurlar.

Saç dökülmesi hayat boyunca süren bir sorundur. Bu sorunun sürekli devam etmesi durumunda tekrarlayan saç ekimi operasyonlarını gündeme getirmektedir. Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte saç ekim teknikleri de gelişmiştir ve kişiye uygun seanslar düzenlenerek olduğundan fazla saç kökü elde edilebilir ve istenenden fazlası elde edilmiş olur. Saç ekimi operasyonlarında transfer edilen saçlar değil saç kökleridir. Bu kökler diğer bölgelerde çıkan kıllara göre daha sert, dayanıklı ve dökülmeyen genetiğe sahip saç kökleridir. Saç kökleri ya da bilimsel adıyla folliküler unite içlerinde birden fazla saç teli barındırabilirler. Bu yüzden saç ekimi operasyonlarında saç tellerinin değil saç köklerinin kullanılması daha verimli olur. Saç ekiminde sayılardan bahsederken de folliküler unite sayılarından bahsedilir. Saç telleri genellikle saç köklerinin iki ya da üç katı olabilmektedir. Ameliyatta saç teli sayısı değil saç kökü sayıları ifade edilir. Ameliyat öncesi veya sonrası hastayla saç teli adedi hakkında konuşmak bu yüzden sıkıntılara yol açabilir. Örnek vermek gerekirsek, 4000 saç kökü (folliküler unite) ekilen bir hastanın 9000 ya da 10000 kadar saç teli çıkabilmektedir. Bu durum ise ancak ameliyat sonrası anlaşılabilir. Bu saç kökleri en verimli olarak başın arka kısmında bulunurlar. Bu bakımdan başının arka kısmında yeterince saç kökü olan adaylar saç ekimi için en uygun kişilerdir.

Saç ekimi operasyonları cerrahi olup uygulanışı son teknoloji sayesinde oldukça kolaydır. Gelişen bilgi teknolojisi saç dökülmesine ve kelliğe kalıcı çözümler bulmakta oldukça gelişmiş durumdadır. Eski dönemler çözümünün olmadığı söylenen adaylar bu teknoloji ile kalıcı çözümler bulabilmektedirler. Modern cerrahi yöntemleri saç ekim operasyonlarını adeta bir sanat haline getirmiş ve insanların istedikleri estetik görünüşlere sahip olmalarına olanak sağlamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir