SAÇ EKİMİ OPERASYONUNA NEDEN İHTİYAÇ DUYULUR

SAÇ EKİMİ OPERASYONUNA NEDEN İHTİYAÇ DUYULUR

İnsanlarda ki saç dokusu dış görünüş için oldukça önemlidir, özellikle bayanlar ruh hallerindeki değişimi bile saçlarını değiştirerek yansıtırlar. Kapalı bayanlar için sıkıntı olmasa da pek çok bay ve bayan için depresyon nedeni bile olabiliyor. Saç dökülmesinin sayısız sebebi mevcut olup başlıcaları şunlardır; yaşlılık, genetik özellikler, sürekli olarak saçları yıpratıcı ürünler ( jöle, sprey ve benzeri), olumsuz hava koşulları ve diğer etmenler. Bunların bazılarına engel olabilmek söz konusu iken elimizde olmayan nedenlere dur dememiz mümkün olmuyor. İşte bu gibi durumlarda yani saç dökülmesi ile başlayan ve kelliğe kadar giden olumsuz şartlarda saç ekimi operasyonu gereklilik kazanır.

Her ne kadar görüntü ve psikolojik olarak gereksinim duyulsa da işin bir diğer ucu da maddi gücünüze dayanır, özel kliniklerde gerçekleştirilen saç ekimi operasyonu seçtiğiniz kliniğe göre fiyatta değişiklik gösterir. Lüks ihtiyaca girdiği için sosyal güvenceniz tarafından karşılanmayan operasyon için belli bir bütçe ayırmanı gerekebilir. Kliniklerin belirli zamanlarda başlattığı kampanyaları takip ederek maliyetini biraz daha düşürmeniz mümkün olabilir. Operasyondan önce mutlaka ön görüşme yapılması gerekir, çünkü herkesin saç sorunu farklı olmakla birlikte tercih edeceği yöntemde farklılık gösterir. Doktorunuz ile yapacağınız ön görüşme sonucunda operasyon hakkında daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz, belki de istediğiniz teknik sizin için uygun olmayabilir.
Hatta bazı kliniklerde özel bir simülasyon ile operasyon sonrası görüntünüzü bile görmeniz mümkün olabiliyor.

Ayrıca operasyon sırasında hassas bir kısım olan kafa derisi ile çalışılacağı için temiz ve steril davranılması ve malzemelerin de standartlara uygun olması gerekir. Saç ekimi operasyonu konusunda isim yapmış firmalar oldukça fazla tabi fiyatları da ona göre, bu operasyona karar verildiğinde görüldüğü üzere etraflıca bir araştırma yapılması gerekir. Dış görünüşteki özen seviyesi bayanlar da zirvede olduğu için özellikle bayanlardan daha çok talep görür. Normal şartlarda sağlık sorununa yol açmadığı gibi sadece insanın görünüş ve psikolojisine zarar veren kellikte çağımızın sosyal hastalıkları arasındadır. Asosyal konuma düşmemek adına insanlarda bu operasyonu tercih ederler ve böylece kaybolan özgüvenleri tekrar yerine gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir