SAÇ EKİMİ TEKNİKLERİ

SAÇ EKİMİ TEKNİKLERİ

  • Klasik Fue Tekniği

Daha çok saç derisinin üst ve ön kısımlarında ki saç dökülmesi sorunlarında tercih edilen bu teknik, saç köklerinin yoğun olduğu ense bölgesinden tek tek özel steril aletler ile alınarak seyrelme yaşanan sıkıntılı bölgelere nakledilmesi ile olur. Saç ekimi operasyonların ilk ve en sık uygulanan yöntemidir, genel olarak erkek hastalarda görünen üst ve ön kısım açılmaları nadiren de olsa bayanlarda tepe kısmının seyrelmesi olarak gözükür.

  • Gold Fue Tekniği

Klasik fue tekniğinin aksine saçları tıraş etmeden iyi kalitedeki cerrahi aletler kullanılarak yapılan en ileri saç ekim tekniğidir. Burada ki avantaj komple nakil uygulanacak bölgenin kazıtılmamasıdır, seansların uzaması durumunda rahatsız edici bir görüntü oluşmamış olur.

  • Mp Fue Tekniği

Bu yöntem kelleşmeye başlayan saç derilerinden ziyade daha çok saç aralarında ki seyrelmede seçilir. Ve çoğunluk hastaları bayanlardır, üst ve yanlardaki seyrelmeyi sıklaştırarak doğal görünüm elde etmeyi sağlar. Ayrıca saç ekimi operasyonundan önce ön adım olarak yada operasyondan sonra daha doğal bir görünüş sağlamak içinde kullanılabilir.

  • Body Fue Tekniği

Saç dökülmesinin ilerleyipte kelleşmeye döndüğü durumlarda ve genelde saç kökü yoğun olan ense bölgesindeki saçlarında yetersiz kaldığı durumlarda baş vurulur. Bu teknikte erkek olmanızın avantajlı olacağını ve genel olarak erkek hastalarda kullanıldığı belirtelim. Yoğunluk bakımından ense bölgeleri tercih edilse de bazen bu bölgede de sıkıntı yaşanabilir yada mega seans talebinde bulunulabilir. Zaten kullanılmış yada hiç saç kökü bulunmayan bölgeyi zorlamak yerine vücudumuzda ki diğer bölgelerden nakil yapılır, peki neresi buraları göğüs, sırt ve sakal köklerinden alınan kıl kökleri tüm sorunlu saç derisine yerleştirilir elbette çok fazla doğal görünmez ama yine de kel olarak gezmekten iyidir.

  • Prp Tekniği

İsminden yöntemin anlaşılması zor olsa da aslında Platelet Rich Plasma kelimelerinin kısaltılmasıdır. Bu yöntemde ise hastanın kendi kanından oluşturulan bir çeşit biyolojik ilaç görevi görür. Plateletten zengin plazma sıvısı olan trombosit kaynaklı otolog proteinler ile ortaklaşa karıştırılarak bir ilaç elde ediliyor ve saçların seyrekleştiği bölgelere uygulanıyor. Böylece saçı deri ve içindeki dokular onarılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir