Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç dökülmesi günümüzdeki yaygın sorunlardan biridir. Saç dökülmesi birçok sebepten dolayı ortaya çıkabilir. Görünümünüzde önemli payı olan saçlarımızın azalması bizi olumsuz etkilemektedir. Bu durumu engellemek için birçok yöntem vardır. Elbette düzenli ve sağlıklı bir yaşam stresi azalttığından saç dökülmesini de azaltır. Bunun yanında bitkisel çözümlerde kullanılmaktadır. Fakat bu yollar arasında en kesin ve kalıcı yöntem saç ekimidir. Uzun süreler tonlarca para harcama durumunda olacaksınız. Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuzda saç ekim işlemine verilen paraların ne kadar cüzi olduğunu göreceksiniz. Saç ekimi sonrasında saçların doğal görüneceğinden ve hayatınız boyunca bu konudan şikayetçi olmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Saç ekiminde sağlıklı saçların bulunduğu bölgelerden alınan örnekler saçsız bölgelere yerleştirilir. Yerleştirilen sağlıklı saçlar bağışlayıcı olarak isimlendirilmektedir. En yaygın saç ekim tekniği; FUE (Follicular Unit Extraction) olarak bilinir. Bu yöntem kişiye hiçbir acı vermemektedir. BHT (Body Hair Transplantation) yöntemiyle saç ekimi, vücudun sağlıklı kıl köklerinin yerlerinden alınarak ekim yapılacak bölgeye transfer edilmesidir. Çoğunlukla donör bölgenin yetersiz kaldığı durumlarda başvurulan bu yeni yöntemde başarılı sonuçlar alınmaya başlamıştır. Bir saç ekim prosedürü ekilecek greftlerin sayısına, kullanılacak tekniğe ve ameliyatın karmaşıklığına göre 8 ile 14 saat arasında sürebilir. Saç ekim operasyonu için en uygun zaman, kişinin sağlık koşullarının en uygun olduğu zamandır.

Saç ekiminden sonra saçların henüz tutmadığı ilk iki gün yatış şekliniz mutlaka doğru ayarlanmalıdır. Hastaların çoğunlukla ilk gün tedirgin oldukları ve uyumada güçlük çektikleri bilinmektedir. Ancak bir kaç gün sonra saç ekim merkezindeki ilk yıkamadan sonra oldukça rahatlamaktadırlar. Saç ekiminden sonra bir kaç gün içinde saçlarınız yıkanmalıdır. Saç ekiminden sonra ekilen greftlerin beslenmesine takviye olarak çeşitli ilaçlar fayda sağlayabilmektedir. Çoğu bitkisel tabanlı olan bu ilaçlar saçın beslenmek için ihtiyaç duyduğu besin ve vitaminleri bir arada bulundurur. Kullanılacak ilaçlar greftlerin güçlenmesini sağlayarak saç kalitesini arttıracağı gibi sürecide hızlandırmış olacaktır. Saç ekimi gibi önemli bir kararın eşiğindesiniz haklı olarak ömür boyu başınızın üstünde taşıyacağınız bir şeyin en iyisi olsun istersiniz. Bu sebeple alabileceğinizin en iyisini almak, bunu alırken ve sonraki dönemde neler yaşayacağınızı bilmek için Medklinik Saç Ekimi‘ne danışabilirsiniz.

Saç Ekimi ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için 0545 355 42 42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir