Saç Ekimiyle İstediğiniz Görünüme Sahip Olun

Saç Ekimiyle İstediğiniz Görünüme Sahip Olun

Birçok insan, saç dökülmesi ve kellik sorunuyla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu sorun hemen hemen herkesde yaş ve cinsiyet farkı olmaksızın ortaya çıkabilmektedir. Bu durum insanlar için birçok soruna neden olur. Saç dökülmesi ya da kellik yaşayan bireyler buna çözüm bulmakta zorlanabilirler. Bu sorunların özellikle teknolojinin ilerlemesiyle artık çözümü gittikçe kolay hale gelmektedir. Bunun için en etkili yollardan biri de saç ekimidir. Saç ekimiyle istediğiniz görünüme sahip olmak artık çok daha kolaydır.

Saç ekimi her şeyden önce cerrahi bir işlemdir. Operesayon saçın ya da kılların çok olduğu, hiç dökülmeyen ve güçlü yerlerden alınır ve kelliğin yaşandığı bölgeye transfer edilmesi şeklinde yapılır. Bu şekilde saçın nakledildiği yerde çıkan kıllar doktorlar tarafından baskın verici yani donör dominant olarak adlandırılan başın yan ve arka kısmında bulunan kıllardır. Buradaki saçlar yaşam sürdükçe dökülmezler. Bu yüzden de bu bölgedeki saçlar nakledildikleri bölgede bu genetik özelliklerini de kaybetmezler; yaratılış itibariyle adeta bu kıllar asla dökülmemeye kodlanmış gibidirler. Başarılı bir saç ekim operasyonu ancak bu baskın verici saçların bulunup en iyi şekilde nakledilebilmesiyle gerçekleşebilir; çünkü donör dominant saç ekimi ameliyatlarının bilimsel temelleridir. Saç ekimi için bunlar önemli olurken saç dökülmesinin de belli başlı nedenleri vardır. Özellikle günümüzde daha fazla şikayetçi olunan bu sıkıntı genetik yapıyı etkileyen birçok maddenin kullanımıyla paralel olarak artış göstermiştir diyebiliriz. Saç dökülmesiyle ilgili yapılan en büyük hatalardan biri sürekli olarak kozmetik ürünler kullanarak bu soruna çözüm aramaktır; zira kozmetik ürünler içerisinde kimyasal maddeler barındırması bakımından sanıldığı gibi sorunlara çözüm bulmaz. Saç boyası, jöle, köpük ya da briyantin gibi ürünler saçı iyileştirmeyip geçici çözümlerle saçın şekil alması için yarımcı olurken aynı zamanda saç dökülmesine de neden olur.

Saç gelişimi doğal bir süreci içerir. Bununla birlikte sağlıklı ve dengeli beslenme de bunu etkiler. Saç ekimi en genel anlamıyla kişilerin elinde olmayan nedenlerle veya bizzat etkli oldukları bir süreç içerisinde saç kaybı yaşayan kişilere uygulanan cerrahi bir işlemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir