Blackberry, Mercury ile pes etmeyeceğini gösterdi!

Blackberry,Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2017) yeni bir akıllı telefon tanıtmaya hazırlanıyor.

Bir zamanların klavyeli telefon üreticisi Blackberry, o eski şaşalı günlerini mumla arıyor. Rakiplerine karşı piyasada yer almakta zorlanan ünlü şirket, Android işletim sistemine sahip birçok model ile şansını denemiş ancak hedeflediği satış rakamlarına bir türlü ulaşamamıştı. Görünüşe göre Blackberry pes etmiyor. Uzun zamandır Mercury adı verilen yeni bir akıllı telefon tanıtacağı konuşulan şirket, resmi Twitter hesabından GIF’li bir tweet paylaştı.

Paylaşılan tweet’e göre Blackberry, yeni akıllı telefonunu Barcelona’da düzenlenecek olan MWC 2017 kapsamında, 25 Şubat’ta tanıtacak. Tanıtacağı akıllı telefonun tasarım özelliklerini kısaca gösteren şirket, paylaştığı bu Tweet ile yeni akıllı telefonunda QWERTY bir klavyeye de yer vereceğini doğruladı.

Sızıntılara göre 4.5 inç’lik bir ekrana, Qualcomm’un Snapdragon 821 ya da 625 işlemcisine, 4GB’lık bir RAM değerine, 64GB dahili hafızaya, 13 Megapiksel arka kameraya, 8 Megapiksel ön kameraya ve Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir